"Nasza Klasa" - forum dla absolwentów, rodzin, kolegów i znajomych
Grudzieñ 18, 2024, 17:45:33 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Forum zosta³o uruchomione dla absolwentów szkó³ podstawowych, ¶rednich i wy¿szych oraz dla ich rodzin, znajomych i go¶ci.
Zapraszamy
 
   Strona g³ówna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: [1] |   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: zyskaæ na popularno¶ci nasza-klasa.pl.  (Przeczytany 7634 razy)
0 u¿ytkowników i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.
naszaklasa
U¿ytkownik
**

Reputacja +1/-0
Offline

Wiadomo¶ci: 9


Zobacz profil
« : Styczeñ 17, 2008, 00:34:55 »

Sza³ trwa. W ka¿dym biurze pracownicy zerkaj± na zielonkawe okienko popularnego serwisu, a przedsiêbiorcy i mened¿erowie wymy¶laj± coraz to nowe sposoby, ¿eby te¿ zyskaæ na popularno¶ci nasza-klasa.pl.

Oczywi¶cie jej autorzy - zarabiaj± na reklamach i opcji rozszerzenia us³ug dziêki SMS premium. Zarabiaj± te¿ dostawcy internetu, producenci serwerów dokupywanych w panice przez w³a¶cicieli Naszej Klasy, jednak pomys³ów skorzystanie z popularno¶ci serwisu nasza-klasa.pl jest znacznie wiêcej.
Chcesz zarobiæ na sukcesie n-k?
Zapisane
Dziunek
Ekspert
*****

Reputacja +0/-1
Offline

Wiadomo¶ci: 123


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Styczeñ 30, 2008, 12:16:13 »

Film na DVD dla Ciebie
"Sentymentalna podró¿ do krainy ojców"

Na filmie dvd 70 minut po¶wiêcone jest zwiedzaniu zabytków i rozmowom z mieszkañcami na tematy historyczne w miejscowo¶ciach : Sokal, Zabu¿e, Tartaków i Komarów.

Koszt p³yty DVD = 30 z³ wraz z kosztami wysy³ki (przy przedp³acie na konto autora)  lub 40 z³ - p³atne listonoszowi przy odbiorze.

Zamówienia proszê sk³adaæ pod adresem:

sokal2@wp.pl

lub telefonicznie:  094-340-60-06
Zapisane
123beer2
Zaawansowany u¿ytkownik
****

Reputacja +0/-0
Offline

Wiadomo¶ci: 20


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Grudzieñ 13, 2008, 10:16:47 »

u mnie nie chodzi a szkoda chcialem odnale¿ swoje dawne marzenai
~~~~~~~~~~~~~~~~~~



p³yta dvd z æwiczeniami oddechowymi pn. PRANAJAMA
szkolenie w wykonaniu hinduskiego lekarza Raviego Javalgekara,
w opracowaniu polskiego muzykoterapeuty W³adys³awa Pitaka.



Produkcja:  LOGOS  - Koszalin



Szczegó³owe informacje i zamówienia:
biuro@logos.dt.pl


G£OWA DO GÓRY - BÊDZIE DOBRZE
Chod¼ na  stronê:
http://www.logos.dt.pl/oferty



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Zapisane
aanneecciiaa
U¿ytkownik
**

Reputacja +0/-0
Offline

Wiadomo¶ci: 8


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Kwiecieñ 04, 2009, 12:39:34 »

Relaksacja Jacobsona i trening autogenny Schultza
 
Najlepsza wersja relaksacji Jacobsona i treningu autogennego Schultza to opracowanie W³adys³awa Pitaka.
Na p³ycie dvd oba æwiczenia s± wykonywane w jaskiniach solno-jodowych. Ogl±danie Jacobsona pomaga poprawnie wykonaæ to æwiczenie w domu.
Trening autogenny jest wykonywany w pozycji pó³le¿±cej na specjalnych fotelach-le¿akach.
Polecam
Zapisane
55555
Ekspert
*****

Reputacja +0/-0
Offline

Wiadomo¶ci: 79


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Lipiec 11, 2010, 18:58:10 »

[size=18]Muzyka w biurze[/size]




Nale¿y pamiêtaæ, ¿e zarówno muzyka pobudzaj±ca, jak i relaksuj±ca nie powinny byæ s³uchane zbyt g³o¶no. To, co jest dobre dla nas, niekoniecznie pomo¿e s±siadowi – stwierdza W³adys³aw Pitak, muzykoterapeuta, z którym rozmawiamy o doborze odpowiedniej muzyki do pracy w biurze.



 

W³adys³aw Pitak, logopeda medialny i muzykoterapeuta z Koszalina
e-mail: logos@logos.pomorze.pl
www.logos.pomorze.pl
tel.94-340-60-06


W jaki sposób muzyka mo¿e wp³ywaæ na nasze samopoczucie i zdolno¶æ do pracy?

- Po pierwsze muzyka jest asemantyczna czyli bezznaczeniowa. Czysta muzyka jest stosunkowo s³abym ¶rodkiem terapeutycznym oraz marketingowym. Na pewno nie zmienia obyczajów, jak to siê czêsto powtarza. Wiadomo jednak nie od dzisiaj, ¿e muzyka mo¿e wp³ywaæ na poziom aktywno¶ci systemu nerwowego, wywo³ywaæ okre¶lone zmiany w czynno¶ciach ca³ego organizmu, np. zmieniaæ napiêcie miê¶ni, przyspieszaæ przemianê materii, obni¿aæ próg wra¿liwo¶ci zmys³ów, czy modyfikowaæ oddychanie. To s± zmiany konkretne. Muzyka nierzadko wprowadza nas w ró¿ne nastroje, wzbudza uczucia i emocje.

Jakiej zatem muzyki nale¿y s³uchaæ w pracy?

- Ka¿da muzyka powinna byæ to¿sama z charakterem pracy i osób, które j± wykonuj±. Symfonii Mozarta nie bêdzie s³ucha³ kierowca tira. W tej sytuacji z gatunków muzycznych z pewno¶ci± lepiej sprawdz± siê reggae lub country. Podczas pracy fizycznej najlepiej s³uchaæ muzyki pobudzaj±cej, równie¿ z wokalem, któr± cechuje:

- szybkie tempo,
- kontrastuj±ca melodyka przeciwstawnych tematów wed³ug zasady klasycznej sonaty,
- niespokojna metryczno¶æ z silnymi akcentami rytmicznymi,
- du¿e zró¿nicowanie melodycznego i rytmicznego przebiegu,
- przeciwstawno¶æ poszczególnych grup instrumentów,
- du¿e zró¿nicowanie dynamiki.







Pracownik fizyczny mo¿e s³uchaæ muzyki wzbogaconej tekstem. A czy ten sam element powinien siê znale¼æ przy pracy umys³owej?

- Raczej nie. S³owa w tego rodzaju pracy rozpraszaj±. Najlepiej wobec tego bêdzie, je¿eli zastosujemy muzykê uspokajaj±c±, któr± cechuje:

- powolne lub umiarkowane tempo,
- niewielki poziom g³o¶no¶ci i brak kontrastów dynamicznych,
- przewaga ¶rodkowego rejestru d¼wiêków,
- u¿ycie instrumentów smyczkowych, klawiszowych i dêtych o miêkkim brzmieniu i ³agodnej barwie
- p³ynno¶æ melodii i rytmu, przewaga rytmów miarowych - "ko³ysz±cych",
- obecno¶æ nieznacznych punktów kulminacyjnych, pozwalaj±cych s³uchaczowi na oscylowanie miêdzy stanami napiêcia i odprê¿enia,
- brak instrumentów o jaskrawej i ostrej barwie, mocnej sekcji rytmicznej (perkusja, gitara basowa) oraz unikanie kompozycji wokalnych.

Pracownicy rozchwiani emocjonalnie, po zastosowaniu takiej muzyki staj± siê mniej napastliwi fizycznie i werbalnie. S± te¿ mniej dra¿liwi, maleje w nich poczucie winy, podejrzliwo¶æ i pesymizm.

Mo¿e w takim razie w biurze najlepiej pos³uchaæ kompozycji Wolfganga Amadeusa Mozarta?

- Niekoniecznie. Mówi siê, ¿e Mozart wp³ywa dodatnio na pracê mózgu, ale mo¿e równie¿ dzia³aæ negatywnie. To co pomaga i uspokaja jednego, mo¿e pobudziæ do agresji inn± osobê. Muzyka popularna typu disco (oparta na trzech akordach) mo¿e uspokajaæ m³odzieñca, a pobudzaæ do zniechêcenia, nawet agresji mi³o¶nika muzyki powa¿nej. ¯adnego z tych rodzajów muzyki nie wolno lekcewa¿yæ. Disco s³uchaæ nale¿y stosownie do spodziewanych efektów pracy fizycznej, ale nie g³o¶no. Dowiedziono, bowiem ¿e ha³as obni¿a poziom koncentracji, zwiêksza stres, podnosi ci¶nienie krwi, zaburza sen.


Czy jest jaki¶ gatunek muzyczny, który szczególnie obni¿a nasz± efektywno¶æ w pracy?

- Najczê¶ciej obecna w naszym ¿yciu zawodowym jest muzyka m³odzie¿owa. S³yszymy j± niemal wszêdzie: na budowie, w supermarkecie, biurze, za ¶cian± wie¿owca i zza p³otu s±siada. Charakteryzuje j± przede wszystkim chaos i przypadkowo¶æ, uniemo¿liwiaj±ce nawi±zanie wspó³pracy pomiêdzy organizmem a d¼wiêkami. Taka muzyka nie jest uznawana za przydatn± do uzyskiwania pozytywnych efektów w pracy. Zupe³nie inaczej jest z muzyk± klasyczn±, któr± tworz± w przewa¿aj±cej wiêkszo¶ci utwory w pe³ni kompatybilne z psychik± cz³owieka oraz przystaj±ce do naturalnych, najbardziej pierwotnych rytmów ca³ego organizmu. Pamiêtajmy, ¿e zarówno muzyka pobudzaj±ca, jak i relaksuj±ca nie powinny byæ s³uchane zbyt g³o¶no. To, co jest dobre dla nas, niekoniecznie pomo¿e s±siadowi. Rozdra¿niony s±siad, s³uchaj±c naszej g³o¶nej muzyki, mo¿e zachowaæ siê odwrotnie ni¿ by¶my siê mogli tego spodziewaæ. Jemu nasza muzyka mo¿e szkodziæ i nie s³uchaj±c siê powiedzonka, ¿e "muzyka ³agodzi obyczaje", zareaguje wprost przeciwnie.




Co, kiedy mamy z³y humor w pracy? Jak muzyk± mo¿emy zniwelowaæ nasze negatywne samopoczucie?

- Z pewno¶ci± nie nale¿y s³uchaæ muzyki rytmicznej, która nie jest adekwatna do naszego samopoczucia. Mo¿liwe, ¿e w tym przypadku bêdzie lepiej, gdy wybierzemy d¼wiêki spokojniejsze, delikatniejsze.

Rozmawia³a Anna Wójcik

Zapisane
123456
Zaawansowany u¿ytkownik
****

Reputacja +0/-0
Offline

Wiadomo¶ci: 38


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Pa¼dziernik 14, 2010, 17:00:23 »

Ojciec Tadeusz Rydzyk, fot. PAP/Tomasz WojtasikWniosek o ukaranie o. Tadeusza Rydzyka, przygotowany przez policjê, wp³yn±³ do s±du w Toruniu. Redemptory¶cie zarzucono wykroczenie polegaj±ce na prowadzeniu publicznej zbiórki pieniêdzy bez pozwolenia.

Jak poinformowa³a sêdzia Mariola Adamczyk z S±du Rejonowego w Toruniu, wniosek policji zosta³ ju¿ zarejestrowany w XII Wydziale Karnym, który zajmuje siê wykroczeniami. Nie wyznaczono jeszcze terminu posiedzenia s±du w tej sprawie.

Policja zarzuci³a o. Tadeuszowi Rydzykowi, a tak¿e wymienionemu w pi¶mie o. Piotrowi Andrukiewiczowi, prowadzenie publicznej zbiórki pieniêdzy bez wymaganego do tego prawem zezwolenia Ministerstwa Spraw Wewnêtrznych i Administracji. Zakonnicy mieli przez wiele tygodni nak³aniaæ s³uchaczy Radia Maryja do wp³acania pieniêdzy na utrzymanie Telewizji Trwam, Wy¿szej Szko³y Kultury Spo³ecznej i Medialnej w Toruniu oraz na poszukiwania wód geotermalnych, na terenie tej uczelni.


Sprawê zg³osi³ policji jeden ze s³uchaczy rozg³o¶ni, który stale monitoruje toruñskie radio redemptorystów i wielokrotnie w przesz³o¶ci zg³asza³ do urzêdów i wymiaru sprawiedliwo¶ci nieprawid³owo¶ci, jakich mia³o siê dopuszczaæ Radio Maryja. Na dowód przekaza³ nagrania audycji, w których zakonnicy namawiali do wp³acania pieniêdzy.

Rozpatruj±cy sprawê toruñski s±d, je¶li uzna winê zakonników, mo¿e ich ukaraæ grzywn±.
Zapisane
55555
Ekspert
*****

Reputacja +0/-0
Offline

Wiadomo¶ci: 79


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Listopad 04, 2012, 08:01:50 »

W auli Liceum Ogólnokszta³c±cego nr 1 we Wroc³awiu odby³o siê spotkanie z p. W³adys³awem Pitakiem, logoped± i muzykoterapeut±, autorem audiowizualnych wersji treningów relaksacyjnych Jacobsona i autogennych Schultza, absolwentem I LO z 1961 r.

 

Cytuj
             

W³adys³aw Pitak na spotkaniu z uczniami klas maturalnych w I LO we Wroc³awiu.

Tematem spotkania by³ stres i sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach, a przede wszystkim ze stresem maturalnym


W.Pitak, po krótkiej prezentacji problemów wspó³czesnej cywilizacji, której codziennym zjawiskiem jest stan wzmo¿onego napiêcia psychofizycznego,a w jego efekcie wzrost ci¶nienia krwi, czêsto¶æ oddychania, szybko¶æ przemiany materii, które kiedy¶ mo¿e doprowadziæ do odczuwania dolegliwo¶ci w postaci bólu g³owy, uczucia md³o¶ci, opadania ¿o³±dka, dr¿enia ca³ego cia³a i omdleñ, zademonstrowa³ na ¿ywo elementy relaksacji progresywnej Jacobsona i treningu autogennego Schultza.

 
Cytuj
         
     
W³adys³aw Pitak na spotkaniu z uczniami klas maturalnych w I LO we Wroc³awiu.

Tematem spotkania by³ stres i sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach, a przede wszystkim ze stresem maturalnym

 
Pan Pitak jest znanym trenerem technik relaksacyjnych w Polsce, a p³yty dvd z Jego æwiczeniami s± stosowane w klinikach kardiologicznych, sanatoriach, jaskiniach solnych, poradniach psychologicznych, klubach sportowych, biznesie i marketingu.

 
Relaks po³±czony z æwiczeniami oddechowymi oraz pewnym elementami autosugestii ju¿ od dawna uwa¿any by³ za cenn± metodê psychoterapeutyczn±. Interesowali siê nim lekarze i psycholodzy, a w niektórych klinikach by³a to jedna z metod zapobiegania nerwicom, chorobie wieñcowej, wrzodowej i nadci¶nieniu.

 
Spotkanie odby³o siê na zaproszenie dyrekcji LO nr 1.

>>> wiêcej >>>   http://rodowy.pl/liceum/wydarzenia.htm

.

Zapisane
55555
Ekspert
*****

Reputacja +0/-0
Offline

Wiadomo¶ci: 79


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Listopad 04, 2012, 08:02:34 »

.

Tydzieñ Absolwenta w bibliotece szkolnej

 W dniach 14-18 marca biblioteka szkolna by³a miejscem interesuj±cych spotkañ, prezentacji oraz wystaw organizowanych we wspó³pracy ze Stowarzyszeniem Absolwentów i Sympatyków I LO w ramach Tygodnia Absolwenta.

 @

Spotkania autorskie p. Krystyny Bockenheim

Uczniowie dwóch klas mieli okazjê uczestniczyæ w spotkaniu z p. Krystyn± Bockenheim, autork± ksi±¿ek: "Dworek, kontusz, karabela" oraz "Przy polskim stole".

 Obie pozycje, opublikowane przez Wydawnictwo Dolno¶l±skie w znanej serii "A to Polska w³a¶nie", s± dostêpne w naszej bibliotece.

>>>wiêcej >>>   http://rodowy.pl/liceum/wydarzenia.htm

.


@

 
Wystawa malarstwa i tkaniny unikatowej p. Haliny Koz³owskiej

O tym, ¿e warto rozwijaæ swoje pasje artystyczne mog³y siê przekonaæ osoby, które skorzysta³y z Tygodnia Absolwenta, aby zapoznaæ siê z twórczo¶ci± p. Haliny Koz³owskiej. Obrazy i tkaninê mo¿na podziwiaæ w bibliotece.

>>>wiêcej >>>   http://rodowy.pl/liceum/wydarzenia.htm

.


Zapisane
55555
Ekspert
*****

Reputacja +0/-0
Offline

Wiadomo¶ci: 79


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Listopad 04, 2012, 08:03:09 »

.
Warsztaty relaksacji prowadzone przez p. W³adys³awa Pitaka

Jak zwalczaæ w³asny lêk i niepokój? Jak nauczyæ siê stanów wewnêtrznego odprê¿enia?

Jak tworzyæ pozytywny i dojrza³y obraz siebie? - na takie pytania udziela³ odpowiedzi maturzystom p. W³adys³aw Pitak, absolwent I LO  z 1961 r.

Nasz go¶æ to cz³owiek renesansu - logopeda, muzykoterapeuta, trener relaksacji oraz aktor, cz³onek Towarzystwa Terapii i Kszta³cenia Mowy "LOGOS" z siedzib± w Koszalinie.

Pan W³adys³aw zachêca³ m³odych ludzi do stosowania technik relaksacyjnych, prezentuj±c æwiczenia metod± relaksacji progresywnej Jacobsona.


 
         

        

         

 
>>> wiêcej >>>   http://rodowy.pl/liceum/wydarzenia.htm

.

Zapisane
55555
Ekspert
*****

Reputacja +0/-0
Offline

Wiadomo¶ci: 79


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Listopad 04, 2012, 08:03:41 »

.

Prezentacja p. prof. Marii Kelm na temat pszczó³

 
Tydzieñ Absolwenta umo¿liwi³ naszym uczniom tak¿e poszerzenie wiedzy na temat pszczó³.

Niezwykle ciekawie mówi³a o nich p. prof. Maria Kelm, na co dzieñ wyk³adaj±ca na Uniwersytecie Przyrodniczym.

>>> wiêcej >>>   http://rodowy.pl/liceum/wydarzenia.htm

.


@

 
Spotkanie z p. Stanis³awem Paterem

 
O tajnikach zawodu dziennikarza i re¿ysera opowiada³ p. Stanis³aw Pater, absolwent z 1959 r. W swojej karierze zawodowej by³ równie¿ animatorem kultury, aktorem, dyrektorem Teatru "Kalambur", zastêpc± redaktora naczelnego TV Wroc³aw ds. programowych w latach 1982-1984.

 Zaprezentowa³ uczniom jeden ze swoich filmów dokumentalnych z autorskiego cyklu zatytu³owanego "Wspólnota w kulturze", po¶wieconemu artystom i polskim instytucjom poza granicami kraju.

El¿bieta Cegie³a

>>> wiêcej >>>   http://rodowy.pl/liceum/wydarzenia.htm

.

Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

miraculous-school tele wilczerp ruba ganghs